İLETİŞİM - ANASAYFA - ENGLISH
Anasayfa
Oto Tamir Boyaları

 

Günümüzde oto tamir boyaları olan talep artarak yeni araç boyaları seviyesine ulaşmıştır. Kalite anlamında yeni araç boyaları gelişirken yüksek kaliteli ürünler ve kolay yerinde uygulamalar sunulabilir hale gelmiştir.

Son zamanlarda uygulanmakta olan yasal Uçucu Organik Bileşikler(VOC) kontrolleri, şirketimizin , zararlı organik solventlerin minimize edildiği  çevre dostu, suda çözülebilir ve yüksek katı madde oranlı boyaların üretimine odaklanmasını sağlamıştır.

Tipe göre sınıflandırma

Tip Özet
Macun Metal yüzeylerdeki bozukluk veya hasar görmüş bölgelerdeki çizikler , halihazırda uygulanmış boya filmlerindeki kalınlık farklarını ve  uyumsuzlukları  gidermede kullanılır. Macunun kurumasının ardından zımpara ile yüzey işlemi yapılır.
Plastik Astar Plastik astar otomobil tamponunun ana yüzeyini oluşturan Polypropylene ve  üst katların yapışma performansını arttırır.
Astar Macun çekilmiş yüzeylerdeki derin olmayan çizikleri doldurur, boyanan yüzeyi pürüzsüzleştirir.
Renkli Bazkat Araç gövdesine sadece düz veya metalik değil aynı zamanda sedefli rengini verir dolayısıyla renk seçimi daha da çeşitlenir.
Vernik Tamir boyasının son aşamasıdır; görüntü ve özellikleri kontrol eder; Sonuç olarak açık hava direnci ve çizik direncini güçlendirir.
Katkı Maddeleri Ana ürünlere katılarak çalışabilirlik ve görüntü özelliklerini geliştirir.

Color Mix ve  Matching sistemleri (BAROMATCH/SUMIX)

1. Özet :  BAROMATCH  ve  SUMIX  sistemleri , KCC’nin araç boya tamirini en uygun zemine taşımak için geliştirdiği Hazır-karıştırılmış sistemlerdir. Bu sistemleri kullanarak, çeşitli araç renkleri , reçine ve diğer karışım ajanlarının  ölçümü  ve karışımı ile yerinde uygulanabilir.

2. Yerinde Renk Karışımının Gerekliliği:  Araç gövdesi ve tamir boyası arasında gövde, boya ve boya işçiliği gibi bir çok nedene bağlı olarak renk farklılığı oluşabilir. Bu problem sadece gövde veya boya ile değil , yerinde renk karışımı yapan ustanın yeteneği ile çözülebilir.

3. Yerinde Renk karışımının avantajları:

a) Ekonomik etkinlik: Araç renklerindeki artışa göre hazır-karışmış boyaların total stok miktarı azaltılır ve az bulunur renklerin israfı önlenir.
b) Verimlilik: Boya tedariği süresi kısaldığı için verimlilik artar.
c) Müşteri Memnuniyeti: Teorik ve sistematik olarak Yerinde renk-karışımı teknolojisi nin gelişmesi sonucu artan iş kalitesi müşteri memnuniyetini arttırır.

Oto tamir boyaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Web Design Neo
(262) 645 02 02
kcc@kccboya.com.tr