İLETİŞİM - ANASAYFA - ENGLISH
Anasayfa
Bobin Kaplama Boyaları

 

Boyalar genellikle üretim proseslerinin son aşamasında uygulanır fakat ürünlerin ön boyamaya tabi tutulabildikleri bir metot da mevcuttur.

Bobin kaplama Boyaları daha sonra kesilecek, kalıplanacak ve montajı yapılacak metal yüzeylere uygulanır. Bu metaller Ön-boyamalı metal( Pre-coated Metal) olarak adlandırılır ve boyanın proses öncesi uygulandığını ifade eder. Bu amaçla kullanılan boyalara Bobin kaplama  boyaları denir. Bu proseste düz bir satıh direkt olarak boyandığı için karmaşık şekildeki ürünlerin sonradan boyanmasına nazaran daha verimlidir.

Bobin kaplama boyaları yüksek hızlı sürekli kaplama hatlarında uygulanmak üzere dizayn edilmiştir. Film kalınlığı ve uygulama koşulları homojen bir şekilde kontrol edildiği için sürekli yüksek film performansı, renk ve parlaklık sağlanır.

Daha hızlı hat hızları sürekli olarak talep edilmektedir. Günümüzde PCM ürünlerimiz 200 m/d hat hızlarına uyumludur. Son zamanlarda yeni ekipman uygulamalarına bağlı olarak kaplanabilecek saç genişlikleri de artmıştır. Ön-boyamaya tabi tutulmuş saç plakalar kullanmak önişlemleri maliyetlerini ve kaplama ekipmanlarını asgariye indirebilir ve üretim kabiliyeti gelişme gösterir. Sonuç olarak günümüz trendleri Bobin kaplama boyaları ile kaplanmış inşaat malzemeleri ve beyaz eşyaların popülaritesinin arttığını kanıtlamaktadır.   


Web Design Neo
(262) 645 02 02
kcc@kccboya.com.tr